5 vadovavimo tipai, arba koks Bosas tu esi?

5 vadovavimo tipai, arba koks Bosas tu esi?

Kartais verta ironiška pasižiūrėti į tai, koks vadovas tu esi. Šių metų boso dienai „Linkedin“ influenceris Oleg Vyshnepolsky pateikė įdomų apibendrinimą. Papildžiau keliomis mintimis, kurios man pasirodė „prilimpančios“.


Koks bosas tu esi?


Kūdikis. Vadovas, kuris visuomet nepatenkintas viskuo, ką darai. O tuo momentu, kai jam kažkas nepatinka, jis tiesiog praranda šaltą protą.

  • Visi tėvai žino šio tipo vadovavimą. Tik užsimanė, negavo ar prarado mylimą žaislą, šast – į dūdas! Pažįstamas jausmas?

Napoleonas. Vadovas, kuris tiek alkanas galios, kad negali sustoti išgirdę priešingą nuomonę. Yra du keliai – vienas jo, o kitas – „lauk“.

  • Jei nesusidūrei su šio tipo vadovavimu, prisimink dvi taisykles. Pirmoji, kiekvienas turi savo Vaterlo. Antroji, kiekvieną imperatorių sutriuškina demokratija. 

Paštininkas. Vadovas, kuris yra tiktai „kurjeris“ savo organizacijoje. Jis vengia atsakomybės bet kokiomis priemonėmis: „Čia ne aš...“, „man perdavė, aš perdaviau“.

  • Kam neteko lakstyti paskui pašto kurjerį po visą miestą, ieškant prekės, už kurią sumokėjai, tas, galima sakyti, nėra patyręs gyvenimo skonio. Kartais iš tiesų, jei Mahometas neina pas kalną, pastarajam verčiau ateiti pas Mahometą. Čia toks pamąstymui.

Supermenas. Vadovas, kuris galvoja, kad viskas sukasi aplink jį ir jo gimtąją planetą. Apsėstas didybės manijos, iliuzijų rato ir tuštybės, kuri jį suka.

  • Kartais nereikia gelbėti pasaulio – jis puikiai apsieina ir be gelbėtojų. Be to, ar pastebėjote, kad kaskart persirengdamas pasaulio gelbėtoju Supermenas užtrunka vis daugiau laiko?

Faraonas. Vadovas, kuris yra toks tironas, kuriam nebaisi jokia auka, įskaitant sveikatą, santykius tarp žmonių ar net šeimą.

  • Senovės Egipte Faraonas vaizdavosi esąs Dievu, galinčiu spręsti ir lemti žmonių, tautų ir valstybių likimus. Klausk savęs, ar jau tapai tokiu, ar dar tik rengiesi tapti?

Ir, – kokia ironija! – autorius pateikia tik vieną gerą boso tipą.

Lyderis. Vadovas, kuris neužkrečia darbuotojų mikromenedžmentu, rūpinasi jais, priima jų problemas kaip savo paties, kuria naujas galimybes ir gina juos iki pat paskutinės kulkos.

Sutinki? Tai kada baigsis tavo apkaba?


Susidomėjai? Daugiau panašių straipsnių, kaip: ,,6 BŪDAI, KAIP DIDINTI SAVO AUTORITETĄ" ar ,,BARBARAI PRIE VARTŲ: KAIP ELGTIS SU TROLIAIS TAVO ĮMONĖJE?" ir kt. rasi čia: http://personpremier.lt/lt/straipsniai-1 

Arba registruokis į atviruosius mokymus ir tapk geriausiu vadovu!
Daugiau informacijos: http://personpremier.lt/lt/mokymai-1/atviri-mokymai 

Kontaktai registracijoms bei pasiteiravimui:

Tel.: 8 5 264 7388; 8 6 993 5109

El. paštasmonika@personpremier.lt

2017-10-17
< Atgal į sąrašą